Amerikan Cocker Spaniel Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

0
465
amerikan-cocker, amerikan-cocker-spaniel, kukır-kopek, cocker-kopek, cocker-ozellikleri, amerikan-kopekleri
amerikan-cocker, amerikan-cocker-spaniel, kukır-kopek, cocker-kopek, cocker-ozellikleri, amerikan-kopekleri

Amerikan Cocker köpekleri oldukça fazla beslenmek de olan köpek cinsleri arasına giriyor. Ev hayatına uyum sağlaması açısından apartmanda da besleyen kişi sayısına rastlamak oldukça mümkündür.

Amerikan Cocker Spaniel cinsi köpeklerin bolca tüye sahip olan bir ırktan geldikleri görülüyor. Amerikan kocker Spaniel cinsi köpeklerin kulakları diğer köpeklerin kulaklarına göre uzun seviyededir. Ayrıca baş bölgeleri oldukça çok belirgin bir yapı da ve çene yapısı ile derin bir şekil de gözükmektedir.

Dudak bölgesi alt alanı tamamen kapatacak şekildedir ve dişleri çok fazla güçlüdür. Amerikan Cocker Spaniel cinsi köpeklerin siyah olan cinsinin burun kısmı siyah renktedir. Amerikan Cocker Spaniel köpeklerin ön bacak kısımları uzun yapıdadır. Görünüşü kemikli bir yapı halindedir. Amerikan Coker Spaniel köpeklerin iyi bir avcı köpeği olduğu biliniyor.

Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin bakımı nasıl yapılıyor?

Ava karşı oldukça iyilerdir. Ayrıca oldukça dayanıklı bir ırktır. Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin neşesi her daim yerindedir. Ancak Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin hassas bir yapısı bulunuyor. Çocuklarla arası oldukça iyidir. İnsanlarla arası genel olarak iyi olmasına rağmen iyi bir eğitim alması gerekiyor. Çünkü söz dinlememe huyu vardır. Ve eğitim almaz ise kendi bildiğini yapmak isteyen bir huyu vardır.

Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpekler oldukça akıllı köpeklerdir. Diğer cinslerdeki köpeklerle beraber yaşayacak olursa veya diğer köpekler ile aynı ortamda eğitilecek ise dikkatli olunmalı. Çünkü diğer köpeklerin havlamaları, Amerkan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin rahatsız olmasına neden olacaktır.

Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin genel özellikleri nasıldır?

Genel özelliklerine bakacak olursak Erkek cinslerinde Yükseklik boyu 38 cm dişilerde ise 36 – 37 cm’dir. Kilo olarak erkekte 10,5 – 13,5 Kg arasındayken dişilerde 10,5 – 13,5 Kg arasında olduğu biliniyor. Amerikan Cocker Spaniel Cinsi köpeklerin ortalama ömür yılları 12 ile 15 yıl arasında değişiklik gösteriyor. Aylık bakım olarak eğer kendiniz köpeğinizin bakımını üstlendiyseniz ayda bir kere olmak üzere yıkayabilirsiniz. Yaz aylarında köpeğinizin uzun tüyleri kendisini rahatsız da edeceği için gün aşırı olmak kaydıyla yıkayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here