En İyi Av Köpeği Cinsleri Nelerdir? | +10

0
396
av köpeği cinsleri, av köpeği isimleri, av kopekleri, av köpeği türleri, setter av köpeği, pointer av köpeği, av köpeği ırkları, en iyi av köpekleri, av köpeği cinsleri resimli, av köpeği çeşitleri
av köpeği cinsleri, av köpeği isimleri, av kopekleri, av köpeği türleri, setter av köpeği, pointer av köpeği, av köpeği ırkları, en iyi av köpekleri, av köpeği cinsleri resimli, av köpeği çeşitleri

En iyi av köpeği cinsleri nelerdir? Birçok köpek türü av köpeği niteliğine sahip olsa da aslında öyle değildir. Sizler için avcıların en çok tercih ettiği av köpeği cinsleri ve özellikleri hakkında kısa bir yazı hazırladık. Av köpeği almadan önce okumanızı tavsiye ederim.

En İyi Av Köpeği Cinsleri

Av köpeği cinsleri resimli olarak anlatmaya çalıştık. Umarım beğenirsiniz.

1. Labrador Retriever

Labrador Retriever

Labrador Retriever av köpeği cinsleri arasında oldukça popüler ve kabiliyetlidir. En iyi av köpekleri arasında gösterilen labrador retriever köpekleri çok dayanıklı bir yapıya sahiptir. Çok enerjiktir ve çok isteklidir. Soğuğa çok dayanıklı olan bu av kopekleri ördek avı için harikadır.

2. Amerikan Foxhound

Amerikan Foxhound

Amerikan Foxhound köpek cinsleri de oldukça kabiliyetli av köpeği cinsleri arasında yer alır. Çok zeki ve aynı zamanda hızlı koşucu olan bu köpek türleri, adından da anlaşılacağı gibi tilki avı için çok uygundur.

3. Beagle

Beagle

Beagle türkiye’de de çok popüler olan av köpeği cinsleri grubundadır. Hatta av köpeği türleri nelerdir diye sorsanız, ilk akla gelen Beagle olacaktır. Çok enerjik ve zeki olan bu köpek türleri özellikle tavşan avı için harikadır. Tavşan av köpeği cinsleri arasında en yetenekli olanıdır.

4. Pointer Av Köpeği

pointer av köpeği

En iyi av köpeği cinsleri arasında gösterilen bir başka köpek türü de pointer av köpeği türüdür. Avını bulduğu zaman vücudunu bir ok gibi dümdüz yapan bu köpek türü, özellikle uçan avı (kanatlı av) için harika bir av köpeğidir.

5. Bloodhound

Bloodhound

Bloodhound da av köpeği ırkları arasında gösterilen yetenekli avcı köpek türlerindendir. Çok güçlü koku alma yeteneği sayesinde, avlarının peşini asla bırakmazlar.

6. Golden Retriever

Golden Retriever

Golden Retriever aslında amacının dışında tercih edilen köpeklerdendir. Birçok kişi bu köpek türünü aile köpeği olarak beslemektedir. Ancak Golden Retriever köpekleri de iyi av köpeği çeşitleri arasındadır.

7. Chesapeake Bay Retriever

Chesapeake Bay Retriever

Chesapeake Bay Retriever köpek ırkları çok zeki ve çok kabiliyetli canlılardır. Bu köpek cinsleri özellikle ördek avı için kullanılır. Eğer ördek avı için bir köpek arıyorsanız, Chesapeake Bay Retriever cinsini mutlaka incelemelisiniz.

8. Weimaraner

Weimaraner

Uçar avı köpek türleri arasında bulunan Weimaraner köpek cinsi, şık ve asil görüntüsüyle kendisine hayran bırakmaktadır. Weimaraner köpek türleri çok hızlı koşabilen ve uzun bacaklara sahip bir av köpeği türüdür. Özellikle sülün, bıldırcın ve diğer kanatlı kuşları avlamada tercih edilirler.

9. Coonhound

Coonhound

Coonhound harika av köpekleridir. Neredeyse tüm arazi şartlarına uyum sağlar ve sizi üzmez. Yurtdışında özellikle Rakun avında kullanılır. Ama rakun avının dışında diğer tüm avlar için kullanılırlar. Çok güçlü koku alma yeteneğine sahiptir.

10. İrlanda Setter Av Köpeği

irlanda Setter Av Köpeği

İrlanda setter av köpekleri de çok yeteneklidir. Özellikle bıldırcın avı için avcıların en çok tercih ettiği av köpeği cinsleri arasında bulunur.

Kısaca av köpeği cinsleri çeşitleri ve isimleri bunlardır. Bu listede ki av köpekleri, dünya’da ki avcıların en çok tercih ettiği av köpeği isimleri dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here