Dünyadaki En Tehlikeli Köpekler Nelerdir? | +10

0
389
en tehlikeli köpekler, tehlikeli köpek cinsleri, en tehlikeli köpek cinsleri, tehlikeli köpek ırkları, tehlikeli köpekler, dünyanın en tehlikeli köpeği, dünyanın en saldırgan köpeği, saldırgan köpekler, en saldırgan köpekler, saldırgan köpek cinsleri
en tehlikeli köpekler, tehlikeli köpek cinsleri, en tehlikeli köpek cinsleri, tehlikeli köpek ırkları, tehlikeli köpekler, dünyanın en tehlikeli köpeği, dünyanın en saldırgan köpeği, saldırgan köpekler, en saldırgan köpekler, saldırgan köpek cinsleri

En tehlikeli köpekler denilince akla ilk gelen tabiki pitbull köpek cinsidir. Ama pitbull kadar tehlikeli birçok köpek cinside vardır. Eğer evinizde çocuklarınız ile birlikte bir köpek beslemek istiyorsanız, en tehlikeli köpekler listemizi mutlaka okumalısınız.

En Tehlikeli Köpekler Listesi

1. Great Dane

Great dane

Great dane, iri danimarkalı, danua veya koca danimarkalı bu köpeğin başlıca isimleridir. Bu köpek cinsleri duygusal ve hassas yapıya sahiptir. Eğer yeterli ilgi ve alaka gösterilirse, danua’lar pek sıkıntı çıkartmazlar. Ama great dane köpeklerini genç yaşta eğitmeye başlamazsanız, yaşları ilerledikçe ve sosyalleştikçe çok tehlikeli ve agresif bir yapıya bürünürler. Bu köpeğin iri cüssesi dikkate alındığında ve eğitilmediğinde en tehlikeli köpekler arasına kolaylıkla girebilir.

2. Boxer

Boxer

Boxer köpekleri iyi birer av köpeği ve koruma köpeğidir. Çok güçlü çeneleri ve ısırma kuvvetleri vardır. Eğer boxer köpekleri iyi eğitilmemişse en tehlikeli köpekler arasında yer alması içten bile değildir. Çünkü eğitimsiz boxer köpekleri doğası gereği çok daha agresif olabiliyor. Eğer bir boxer eğitiyorsanız, ona asla sert davranmamalısınız.

3. Alaska Malamute

Alaska Malamute

En tehlikeli köpekler arasında bulunan bir diğer köpek cinsi ise Alaska Malamute köpeğidir. Bu köpek türleri çok yüksek enerjiye sahiptir. Eğer bu köpeğin enerjisini iyi bir şekilde harcatamıyorsanız, oldukça saldırgan olabilirler. Aslen bir av köpeği olan bu tür, sabırlı bir şekilde eğitilmelidir. Çünkü çok yavaş öğrenirler.

4. Sibirya Kurdu

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu veya diğer ismi ile Husky cinsi köpekler de en tehlikeli köpekler arasında bulunur. Eğer husky köpek cinsini iyi eğitemezseniz saldırgan tavırlar sergileyebilirler.

5. Bull Mastif

Bull Mastif

Koruma köpekleri grubunda olan Bull Mastif’ler düzgün eğitilmediğinde çok saldırgan olurlar. Büyük köpek cinsleri arasında yer aldığı için bu köpeğin saldırgan olmasını kimse istemez.

6. Hibrit Kurt

Hibrit Kurt

İsminden de anlaşıldığı gibi hibrit yani melez bir köpek türüdür. En tehlikeli köpekler arasında yer alır. Çünkü, kurt ve köpeğin çiftleşmesinden oluşan bir türdür. Yani genlerinde hem vahşilik hemde evcillik vardır. Amerika’da ki birçok eyalet bu köpek türünün evlerde beslenmesini yasaklamıştır.

7. Doberman Pinscher

Doberman

Oldukça zeki ve duyarlı olan Doberman köpekleri de en tehlikeli köpek cinsleri arasında yer alır. Eğer iyi eğitilmemişlerse kendi başlarına hareket edebilirler. Bu da onları en tehlikeli köpekler arasında bulundurmaktadır.

8. Alman Kurdu

Alman kurdu

Alman kurdu veya diğer ismi ile alman çoban köpeği de en tehlikeli köpekler grubundadır. Bu köpek türü, aniden tepki verebilir. Bundan dolayı tehlikeli köpek cinsleri arasındadır. Ama iyi eğitildiklerinde, çok sadık ve itaatkar olabilmektedirler.

9. Rottweiler

Rottweiler

Rottweiler köpek cinsi de en tehlikeli köpekler sınıfındadır. Eğer bu köpeğin sahibi, köpeğini iyi eğitemezse çok saldırgan olabilmektedirler. Anlık tepkiler verebilmektedirler.

10. Pitbull

Pitbull

Dünyanın en tehlikeli köpeği olarak gösterilen Pitbull, listemizde ki en tehlikeli köpekler arasında birinci sıradadır. Bu köpeğin en tehlikeli köpek olmasının sebeplerinden birisi de çok güçlü çenelerinin olmasıdır. Saldırgan köpekler arasında bulunan pitbullar, ısırdıkları zaman, ısırdıkları şeyi kolay kolay bırakmamaktadırlar. Eğer pitbull köpeğinizin saldırgan köpek cinsleri grubunda yer almasını istemiyorsanız, en baştan ve sürekli eğitim vermeniz gerekmektedir.

Tabi pitbull dünyanın en saldırgan köpeği olarak gösterilmesinin bir sebebi de, köpek dövüşlerinde sıklıkla kullanılmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here