Great Dane Köpek Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

0
356
great dane, great dane köpek, great dane özellikleri, great dane dog, great dane bakımı, great dane beslenmesi, great dane eğitimi
great dane, great dane köpek, great dane özellikleri, great dane dog, great dane bakımı, great dane beslenmesi, great dane eğitimi

Great Dane köpek türünün, diğer köpek türlerine göre çok farklı özelliklerinin bulunduğunu söylemek mümkündür. Birçok köpekten farklı bir boya sahip olan bu köpek ırkı oldukça güçlüdür. Geniş burnu ve burun delikleri bulunmaktadır. Boynu pek kalın olmamakla beraber, oldukça uzundur.

Ön bacaklarının yere sağlam bir şekilde bastığı kesin bir şekilde söylenebilir. Tırnakları kısadır. Kuyruk uzunluğu kısa olmamakla beraber pekte uzun değildir. Bir başka isminin Danua olduğu bilinmelidir. Zeki bir ırktır. Diş yapıları oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Bu ırkın ortak özelliklerinden biri kısa tüylü olmaları ve tüylerinin sağladığı parlaklıktır. Bu köpek ırkının oldukça fazla rengi vardır fakat en yaygın renkleri siyah, siyah-beyaz, açık kahve tonları gibi renklerdir.

Great dane köpek türü görüntüsünün tam tersi olarak, oldukça kibar köpeklerdir. İçlerinde bulunan sevgi ve iyi niyetlilik ile bilinen daneler, çocuklara karşı ayrı bir ilgi içindedirler. Çocuklarla oynamayı severler ve insanlar ile anlaşmayı son derece başarır haldedirler. Aynı zamanda çocuklara karşı sabırlıdırlar. Pek fazla havladıkları söylenemese de, tehlikeli bir durum içinde havlar ve gerekli önlemleri alarak saldırganlık taslayabilir. Bekçilik konusunda profesyonel bir türdür.

Great Dane Köpek Eğitimi Ve Bakımı

Great dane eğitimi ve bakımı konusuna değinmek doğru olacaktır. Köpek eğitilirken küçük yaşlardan itibaren ortamlara alıştırılmalıdır. Aile korumasında eğitim verilmemelidir. Bunun nedeni, köpeğin kendisinde olan içgüdü ile 3 yaşından sonra ailesini koruyacak olmasıdır. Bu köpeğin büyük olması sebebiyle, köpek sahibinin eğitimine önem vermesi son derece önemlidir.

Bu köpek türü büyüdükten sonra çocukların pek fazla samimi davranmaması gerekebilir. Çünkü eğitimine önem verilmemiş ise saldırgan olması muhtemeldir. Fakat önceden de belirtildiği gibi yavruyken sosyalleştirilmiş olması bu sorunu ortadan kaldırabilir. Köpeğin eğitimi biraz zordur.

Bakımı konusunda ise; evde beslenen danelerin, sürekli egzersize ihtiyaç duyacağı bilinmelidir. Günde en az 2 defa uzun yürüyüşler yaptırmak önemlidir. Bakımı oldukça kolaydır. Tüylerinin kısa olmasından dolayı, bakımı yapılırken tüylerini taramak yeterlidir.

Great Dane Beslenmesi

Great dane beslenmesi diğer köpeklere göre fazladır. Bu türün diğer köpeklere oranla daha fazla yediğini söylemek mümkündür. Diğer köpek cinsleri gibi, great dane köpek türüne uygun mamayı alarak beslemek köpek için faydalı olacaktır. Ekstra yemeğe ihtiyacı olduğu söylenmez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here