Hayvanlar Hakkında Bilmeniz Gereken İlginç Bilgiler!

0
158
Hayvanlar Hakkında Bilmeniz Gereken İlginç Bilgiler

Hayvanlar aleminde oldukça çok çeşitte ve sayıda canlı bulunmaktadır. Bu canlıların ise çok ilginç ve garip özellikleri bulunmaktadır. Sizlere bu yazımız da hayvanlar hakkında ki bazı ilginç bilgileri derledik. Keyifle okuyabilirsiniz.

Hayvanlar Hakkında Çok İlginç Bilgiler

1. Bukalemun Dilini Ne Kadar Uzatabilir?

Bukalemunlar kamuflaj yeteneği ile bilinen ve bu yetenekleri ile doğada yaşayan ender canlılardan birisidir. Bukalemunlar dili ile böcekleri avlamaktadır. Peki bukalemunların dilini kendi boyları kadar uzatabildilerini biliyormusunuz!

2. Mavi Balinanın Dili Ne Kadar Ağır Olabilir !?

Dünyada yaşayan en büyük deniz canlısı olan mavi balinalar çok ilginç özelliklere sahiptir. Bu ilginç özelliklerinden birisi de dillerinin ağırlığıdır. Bir mavi balinanın dilinin ağırlığının yaklaşık 1 yetişkin filin ağırlığına eşit olduğunu biliyormuydunuz!

3. O Neydi Gızzz !!!

Sanırım bu video’yu izlemeyen yoktur. Evet, hızıyla dillere destan olan kedi türleri olan Çita’dan bahsediyoruz. Çitaların 0’dan 96 km hıza ulaşması sadece 3 saniyelerini almaktadır. Ne hız ama!

4. Taş Fırın Erkeği mi? Yoksa Tembellik mi?

Erkek imparator penguenleri kuluçka da beklerken yaklaşık 2 ay hiçbir şey yemeden yaşabilmektedir. Ta ki dişi penguen yemek getirene kadar.

5. Kendi Güneş Kremini Yapan Canlı!

Su aygırlarının çok ilginç bir özelliği bulunmaktadır. Vücutlarından salgıladıkları bir salgı sayesinde güneşin zararlı ışınlarından kendilerini koruyabilmektedir. Bu salgı aynı zamanda vücutlarının nemli kalmasını da sağlamaktadır.

6. 10 Kişiye Bedel Bir Kurbağa

Zehirli ok kurbağası ismi verilen bu canlı da öyle bir zehir var ki, bu zehir ile tam 10 insanı öldürebilir.

7. 600 Volt’luk Elektrik Gücü

Elektrikli yılan balıkları ne kadar büyük ise o kadar çok elektrik üretebilmektedir. Herkesin hayran olduğu bu canlıların bilinen en büyüğü 600 Volt gücünde elektrik üretebilmektedir. Eminim bu balığı yakalamak istemezsiniz!

8. Böyle Bir Dalış Hızı Yok!

Bayağı Doğan ismi verilen kuş cinsleri, avlarına dalış hızı ile kendine hayran bırakmaktadır. Bu canlıların dalış hızı 320 km hıza kadar ulaşabilmektedir.

9. Uçan Yılanlar Mı?

Evet, doğada uçan yılanlar yaşamaktadır. Gerçekten havada süzülerek uçabilen bu yılanlar, yaklaşık 100 metre kadar uçabilmektedir.

10. Donduktan Sonra Hayat Var Mı?

Sorusuna Evet var diyebiliriz. Oldukça zehirli ve ölümcül bir hayvan olan akrepler aynı zamanda çok dayanıklı canlılardır. Bilim insanları, donmuş olarak buldukları akrebin, donu çözüldükten sonra tekrar hareket ettiğini görmüştür.

Paylaş
Önceki İçerikİstanbul İçi Köpek Eğitimi Veren Kurumlar
Sonraki İçerikYaşam Süresi Uzun Olan Köpek Cinsleri Nelerdir?
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here