İngiliz Cocker Spaniel Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

0
306
ingiliz cocker spaniel, ingiliz cocker spaniel özellikleri, ingiliz cocker spaniel bakımı, ingiliz cocker spaniel beslenmesi, ingiliz cocker spaniel eğitimi, ingiliz kukır, english kukır
ingiliz cocker spaniel, ingiliz cocker spaniel özellikleri, ingiliz cocker spaniel bakımı, ingiliz cocker spaniel beslenmesi, ingiliz cocker spaniel eğitimi, ingiliz kukır, english kukır

İngiliz cocker spaniel süs köpekleri ırkına ait bir köpektir. Uzun kulakları vardır, dikkatli ve sağlam bir yapısı olan bir köpektir. ingiliz cocker spaniel güçlü yapısı olan, kendini kasmayan bir yapıya sahiptir. Burnu kafatası ile aynı uzunlukta ve aynı orandadır, gözleri oval ve koyu renklidir.

Orta uzunlukta tüylere sahiptir, burnunun rengi tüylerine göre değişiklik gösterir. Çene yapısı tam makas gibi kapanacak biçimde olan ingiliz cocker spaniel türünün kuyrukları ise genelde kesik durumdadır.

İngiliz kukır köpek cinsleri son derece zeki ve enerjik hayvanlardır, aynı zamanda sevgi dolu bakışları vardır, sevecendirler. Çocuklarla iyi geçinmeyi seven, oyuncu bir köpektir.

İngiliz kukır köpek ırkının sadık bir yapısı vardır, evde beslenmek için uygundur, uyumlu bir yapıları vardır ancak dişileri bazen dominant olabilir. Böyle olanlara karşı ciddi davranıldığında eğitimi yapılabilir.

İngiliz Cocker Spaniel Eğitimi Ve Bakımı

İngiliz cocker spaniel av köpeği cinsinden gelen köpeklerdir. Bu nedenle çok hareketlidirler, eğitim verilirken dikkatli olunması gerekir. Sert komutlar vererek bir eğitim verilemez, bunun yerine daha yumuşak ve nazik komutlarla, davranışlarla eğitim daha doğru olur.

English cocker köpeklerinin bazıları Rage Sendromu adı verilen bir kişilik bozukluğu içerisinde olabilirler, bunlar birden bire öfke ve saldırganlık içerisine girebilirler. Verilen komutları dinlemez ve kafalarına göre hareket ederler. Birkaç dakika sonra normale dönerler ve sakinleşirler.

İngiliz Cocker Spaniel bakımında tüylerinin bakımı önem taşır. Düzenli şekilde taranması gerekir, bazı türlerinin tüyleri yün gibidir ve düğüm olabilir, bunlara hassas ve dikkatli bakım gerekir. Bazılarının tüyleri ise tam tersi ipek gibidir ve çok güzeldir.

Kulaklarına iyi bakım yapılması lazımdır, sorun yaşanabilecek yerlerinden biri kulaklardır. Tüy dökme sorunu çok fazla yaşanmaz, evde beslenebilecek köpekler arasında sayılabilir.

İngiliz Cocker Spaniel Beslenmesi

Bu tür köpekler genellikle kuru mamalar yemelidir. İngiliz cocker spaniel orta boy ırkta köpeklerdir, fazla kilo almamaları gerekir, çok hareketlidirler bu nedenle enerji verici diyet programı dahilinde beslenmeliler.

Enerji ihtiyacını karşılayacak yüksek A vitamini içeren mamalar ile beslenmeleri gerekir. Ev yemekleri yemeleri kesinlikle sakıncalıdır. Ev yemeği yerine hazır mama onların sağlıklı olmaları için daha faydalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here