İngiliz Springer Spaniel Özellikleri, Beslenmesi ve Bakımı

0
294
ingiliz springer spaniel, ingiliz springer spaniel özellikleri, ingiliz springer spaniel bakımı, ingiliz springer spaniel beslenmesi, ingiliz springer spaniel eğitimi, british springer spaniel
ingiliz springer spaniel, ingiliz springer spaniel özellikleri, ingiliz springer spaniel bakımı, ingiliz springer spaniel beslenmesi, ingiliz springer spaniel eğitimi, british springer spaniel

Tarih sahnesine ilk olarak Amerika’da çıkan ve 1700’lü yıllardan sonra popüler olan ingiliz springer spaniel türü av köpeklerinin atası olarak bilinmektedir. Beyaz, siyah ve ciğer kırmızısı renklerinde olan springer köpek cinsleri uzun tüyleri ve uzun kulakları ile dikkat çekmektedir.

Tarih sahnesine ilk çıktığında kuş avları, çeşitli avlar ve avlanan hayvanı bulup getirme gibi işlerde kullanılan ingiliz springer spaniel köpekleri günümüzde avdan daha çok yarışmalarda kullanılıyor. İyi bakıldığında ortalama olarak 10 ile 14 yıl arasında yaşayan bu cinslerin erkekleri 22 ile 24 kilo arasında olurken dişi springerler ise 17 ile 19 kilo arasında değişmektedir.

Boy olarak erkek ingiliz springer spaniel türleri 48 ile 55 cm arasında iken dişileri ise 45 ile 52 cm arasında değişmektedir.

İngiliz Springer Spaniel Eğitimi ve Bakımı

Avcı bir ırk olan ingiliz springer spaniel eğitimi ve bakımı diğer av hayvanlarından biraz daha farklıdır. Bu cinslerin eğitiminde samimi ve sevgi dolu olmak çok önemlidir. Çünkü ingiliz springer spaniel cinsi oldukça duygusal hayvanlardır.

Oldukça cesur olan springerlerin bir başka özelliği ise çok zeki olmaları ve avını yakalama süresinin çok kısa olmasıdır. Bu cins köpekler zorlu doğa şartlarına son derece uyumludur.

Çünkü güçlü bir bünyeleri bulunmakta ve bu güç sayesinde doğa şartları ile savaşabilirler. Bu cinsler sürekli olarak hareket etmeyi ve egzersiz yapmayı sever. Hayvanlarla oldukça uyumlu olan ingiliz springerler eğitime açık hayvanlardır.

İnsanlarla güzel ilişkiler kuran bu cinsler günümüzde ara sıra da bekçilik işlerinde de kullanılabilir. Enerjisi her zaman çok yüksek olan Springerler sahibi ve sevdiği insanlarla şakalaşmayı oyun oynamayı sever.

Bu durumu davranışlarında gösterirler. Daha çok sıcak havayı seven bu cinsler zorda kaldıklarında da soğukla mücadele edebilir ve bu cinslerin bir özelliği de yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilmektedir.

İngiliz Springer Spaniel Beslenmesi

Bu cinslerin sağlıklı kalması için düzenli beslenmesi gerekir. ingiliz springer spaniel beslenmesi için köpeğin sahibinin dikkatli olması gerekir. Bu cinsler bir yaşını geçtikten sonra orijinal kilosuna ulaşır ve 22 kiloya ulaşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here