Jack Russell Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

0
659
jack-russell, jack-russell-ozellikleri, maskenin-kopegi, maske-kopek, maske-filmindeki-kopek, jack-kopek, jack-russell-bakimi, cek-rasil-kopek, jack-russell-egitimi
jack-russell, jack-russell-ozellikleri, maskenin-kopegi, maske-kopek, maske-filmindeki-kopek, jack-kopek, jack-russell-bakimi, cek-rasil-kopek, jack-russell-egitimi

Jack Russell köpek cinsi Parson Russell teriyer ya da Parson Jack Russell teriyer isimleri ile de tanınır. Jack Russel köpek cinsi on dokuzuncu yüzyıl İngilteresin de avcılık için geliştirilmiştir. Bu köpek cinsi Papaz Jack Russell tarafından geliştirilmesinden dolayı onun adını taşımaktadır. Aynı zamanda papaz Jack Russel pek çok avcı köpek ırkını geliştiren kişidir. Jack Russell cinsinin omuz yüksekliği 30 ya da 35 santimetre, kilosu 5 ya da 8 kilo arasında değişmektedir. Bu cinsin farklı türleri bulunmaktadır. Jack Russel köpek cinsleri genellikle kısa tüylü, tek renk veya beyaz üzerine siyah, siyah üzerine beyaz, sarı – kahverengi renkli tüylü köpek türüdür. Jack Rusell, güçlü avcılık içgüdüsü sahibi, ısırdığı nesneyi bırakmayan güçlü çeneli ve keskin dişi, kolay yorulmayan ve sahibine sadık köpek cinsidir.

Jack Russell Nasıl Bakılmalıdır?

Jack russell cinsi köpekler ilgi meraklısı ve kolay yorulmaması özelliği ile sahibi ile iletişim içinde olmayı amaçlayan vakit ayrılması gereken bir köpek cinsidir. Her gün 2 ya da 3 saat dışarı çıkartılmaları gerekir. Sosyal etkinlikleri seven zeki bir köpek cinsidir. Diğer köpek türleri ile de iyi anlaşır, fakat kendinden büyük köpeklerden korkma eğilimi bulunmaktadır. Jack rusell cinsi köpekler genellik ile çok havlayan köpeklerdir. Jack russell cinsi köpekler tükenmez sayılabilecek enerjileri ve zeki tavırları ile eğitimlerini zorlu bir süreç ile tamamlayan köpek cinsidir ancak öğretilebildiği taktirde diğer köpek türlerine göre daha hızlı öğrenirler. Ev ortamına uyum sağlayabilecek ideal bir köpek türüdür. Jack russel cinsi köpekler 15 veya 20 yıl arası yaşayabilirler.

Jack Russell Nasıl Beslenmelidir?

Jack rusel cinsi köpekler için diğer köpek cinslerinden farklı bir mama türü kullanımına gerek yoktur. Jack russell, dengeli miktarda standart mamalar ile beslenebilir ancak Jack russell cinsi köpekler diğer çoğu köpek cinsine göre daha hareketli, aktif ve enerjik oldukları için kullanılacak olan mama miktarı ve ek gıdalarda Jack rusell’ın ihtiyaçlarını karşılayabilmesi açısından dikkatli olunması gerekmektedir. Cinslerine özel henüz bilinen genetik bir hastalıkları yoktur. Jack russellın sağlam bir bünyesi ve güçlü bir sindirim sitemi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here