Kedi Maması Önemi Nedir?

0
485
kedi maması önemi
kedi maması önemi

Kedi Maması Önemi Nelerdir

Kedisi bulunan şahıslar gıdalar konusunda çok fazla bir fikir sahibi değiller ve ilk yilda yiyecek tercihleri ?? kedi maması olmaktadır. St Paul Minnesota Veteriner Hekimlik Üniversitesi’nden doçent Doçent Julie A. Churchill kedi yavru ise farklı tür gıdalara alıştırmanın zamanı gelmiş bulunmaktadır. Ancak evcil hayvanınız daha yaşlı olabilme ihtimaline karşı, sağlıklı olması için gereken tüm besin maddelerini aldığından emin olmanın yolları doğal olarak bulunmaktadır. Öncelikle satın aldığınız ve kedinizin ihtiyaç duyduğu şey hakkında daha fazla bilgi edinerek başlayabilirsiniz. Dengeli yemek seçiniz Florida Veteriner Hekimliği Üniversitesi’nde Doçent Doktor Richard Hill, tüm kedi sahiplerinin kedi mamalarının etiketlerinin nasıl okunacağını bilmeleri gerekmektedir şeklinde açıklamaları bulunmaktadır.

Acana Kedi Maması Genel İnceleme

Evcil hayvan sağlığı beslenmesinde dünya lideri olana Acana kedi maması . Kedi ve köpek mamalarındaki popüler trendlere uyum sağlamaya devam eden bir endüstride misyonumuz aynı kalıyor; Sürekli olarak derinleştirilen bilimsel bilgiyi ve elde edilen bilgiyi profesyonel ağlarında geliştirerek, Sağlık Beslenmesi ve paylaşılan bilgiyle, kedilerin ve köpeklerin sağlık beslenme ihtiyaçları için en hassas beslenme çözümünü sürekli getirmek. Sadece protein ve yağdan yapılmış yiyecekler pahalı olur. Karbonhidratlar, kurutulmuş gıdaları bir arada tutmak ve yiyecekleri daha uygun fiyatlı hale getirmek için değerli olabilir ve birçok kedi bu sıkıntıyı çekmez. Karbonhidratlar kedilerin üstesinden gelebildiği sürece, sorun yok.

Kedi Vitamini Gereken Durumlar

Belirli bir besin maddesini emici hale getirmeyen tıbbi bir durum varsa, kedinizin bir takviye alması gerekebilir. İnce barsak hastalığı, B vitaminleri folat ve kobalamin emmede yetersizliğe neden olabilir. Bu durumda, kedi, bu iki takviyenin enjeksiyonlarını ister, çünkü oral takviyeleri de emmeyecektir. Yalnız bu vitaminleri alırken dikkat edilmesi gerek pek çok kıstas bulunmaktadır. Herkes, uzmanlığına bakılmaksızın, bir web sitesi kurabilir ve ürünlerinin evcil hayvanınızı daha genç hissedeceğini ve artan enerjiye sahip olabileceğini iddia eder. Doğru kedi vitamini almadığınız zaman pek çok hastalık başlangıcına yol açabilir ve hatta evcil hayvanınızı kaybedebilirsiniz. Ucuz diye aldığınız vitaminlerin faydadan çok zararı dokunacaktır.

Paylaş
Önceki İçerikScottish Fold Özellikleri ve Bakımı
Sonraki İçerikAfrika Papağanı Özellikleri ve Bakımı
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here