Köpek Maması Çeşitleri Tercihi

0
308
Köpek Maması Çeşitleri, Köpek Maması, Köpek Maması tercihi
Köpek Maması Çeşitleri, Köpek Maması, Köpek Maması tercihi

Köpekler ilk evcilleştirilen hayvanlardır. İnsanların en yakın arkadaşları köpekler ayrıca insan zekasına en yakın zekaya sahip canlılardır. Bu da köpekleri zeki kılan bir özellik yükler. Oldukça arkadaş canlısı olan köpeklerin yedikleri her şey büyük önem arz eder. Köpeklerin yediği besinlerin içeriği midelerini rahatsız edip sonucu veterinerde bitebilir. Köpek maması çeşitleri içerisinden seçim yapılırken markalar iyice bir analiz edilmelidir. Sonrasında alınan mamanın içeriğinde bulunanlar incelenmelidir. İçeriğinde bulunan yapının tahıl oranının yüksek olması büyük önem arz eden bir noktadır. Tahılların insan vücuduna olduğu kadar hayvan vücuduna da yararı oldukça büyüktür. Bunun için tahıl oranlarının dikkatli incelenmesi uygun olacaktır. İnternetten önerilmeyen mamalardan da uzak durulması uygun olacaktır.

Yavru Köpek Maması Seçimi

Köpeklerin hayatımızdaki rolü oldukça büyüktür. Tarihteki rolü de büyük olan köpekler hep insanoğlu ile birlikte bulunmuş, ona dostluk eden bir hayvan olmuştur. Köpeklerin her cinsinin oldukça sevimli ve dost canlısı olduğu bilinmektedir. Köpek yavrularının ayrı bir sevimliliği olması onların daha çok sevilmesini sağlar. Aynı zamanda istenilen şekilde eğitim imkanı da sunulur. Yavru köpek maması çeşitleri seçilirken iki kat daha dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü diğer köpeklere nazaran daha hassas bir yapıya sahip küçük yavrulardır. Tüketecekleri ürünler tam diş yapıları oturmadığından yumuşak ya da sıvı türlerde olmalıdır. Mama alımında seçilen firmanın ürünü kaliteli olan ürün grubunda yer almalı ve detaylıca araştırma sonucunda tercih edilmelidir.

Acana Pacifia Köpek Maması ve İçeriği

Köpek mamaları alınırken öncelikle yüksek tahıl oranı ve ardından içeriğinde bulunan tahıl çeşitliliğine dikkat edilmelidir. İçeriğinde bulunan et oranının fazla bulunmaması ve hayvansal yan ürün içeriğe sahip olan ürünlerden olamaması gerekmektedir. İçeriğinde kullanılan tüm şeylerin alerjik sonuçlar yaratacak şekilde olmaması aynı zamanda bol proteinli olması gerekmektedir. Bitkisel olarak bulunacak proteinler yüksek oranda olmalıdır ki köpekler için yararlı olsun. İçeriğinde hiçbir koruyucu ve kimyasal madde olmamalıdır. acana pacifica köpek maması tam da bu ihtiyaç olan durumları barındırırken içeriğinde zararlı madde bulundurmaz. Acana pacifia köpeklerin midesini bozmaz aynı zamanda doğru beslenen hayvanın dış görüntüsünde ki değişim, tüylerinin parlaklığı gözle görülür hale gelir. Yani köpek için en sağlıklı mamalardan birisidir.

Paylaş
Önceki İçerikUcuz Kedi Maması Alınması Uygun Mu?
Sonraki İçerikDevasa Köpek Balığı Megalodon !
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here