Pitbull Terrier Köpek Özellikleri ve Bakımı

0
217
Pitbull Terrier

İngiltere’nin belirli bölgelerinde yetiştirilmeye başlanan ve zaman içerisinde oldukça farklı bir köpek olarak hayat içerisinde rolünü de arttıran Pitbull Terrierler aslında güçlü olmaları ile ön plana çıkmışlardır. Nitekim hem kaslı yapısı hem de göreceli olarak korkutucu duruşları ile beraber sahiplerine de benzersiz bir deneyim sunma konusunda en ufak zorluk yaşamamaktadırlar.
patipuf.net

Pitbull Terrier Özellikleri

Kendilerine olan güvenleri, duruşları, bakışları ile beraber adeta buraların sahibi benim metaforu bu köpekler için söylenebilecek en güzel tanımlardan bir tanesidir. Boylarının ufak olmasının aksine çenelerinde var olan güçleri ise neredeyse yırtıcı hayvanlar ile kıyaslanabilecek boyutlardadır. Bu durumun getirdiği bazı olumsuz yönleri tolere etmek için sıkı bir eğitim sürecinden geçmeleri gerekmektedir. Eğitim konusunda yaşadıkları zorluklar ise laf dinlememekten değil kendi itaat ortamını yaratması için olduğunun da bu noktada altını çizmek gerekiyor.

pitbull bakımı

Evlerde çok fazla tercih edilmemesi gereken Pitbull Terrier köpeklerin en önemli özelliklerinden bir tanesi de çok iyi bir koruma içgüdüsünü barındırması olarak söylenebilir. Bu korumacı yapılarının yanı sıra 12-14 yaşlarına kadar sağlıklı bir biçimde yaşadıklarını da belirtelim. Kısacası yetiştirme tarzınızı köpeğinize uygun olarak seçtiğiniz takdir de herhangi bir saldırganlık veya vahşilik gösterisi ile başa çıkmak zorunda olmadığınızın da vurgusunu yapmak gerekiyor.

Pitbull Terrier Bakımı

Yapıları ve karakter özellikleri nedeniyle ev içerisinde en son beslenecek köpek türlerinden bir tanesi de Pitbull Terrier’dir. Sık sık yıkanmaması ile beraber kısa tüylere sahip olması da tüy dökme oranlarını diğer türlere oranla daha aza indirgemiş durumda.

Ev içinde olmamasından ötürü kendine özgü hareket alanı, oyun oynama bölgesi gibi enerji boşaltımı yapacağı bölgeler de özenle seçilmesi gerekmektedir. Yemek yeme konusunda oldukça farklı bir köpek olduğunu da söylemek gerekiyor. Oldukça hızlı bir beslenme alışkanlığı olan Pitbull Terrier köpekleri günlük 2 öğün ile beraber kendileri için yeterli gıdayı da almış olacaklardır.

Acı eşiklerinin insandan bile fazla olması bu köpeklerin bakımı konusunda herhangi bir zorluk yaşamayacağınızın da kanıtı. Taranırken, tüy bakımı yapılırken veya farklı bir programı uygularken en ufak endişe duymamanız da Pitbull Terrier köpeklerinin bakımı konusunda fikir verebilecek önemli detaylardır.

Daha detaylı bilgi:
https://patipuf.net/kopek/pitbullamerican-pitbull-terrier-kopek-ozellikleri-bakimi/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here