Sakallı Kedi Balığı Özellikleri

0
423
Sakalli-Kedi-Baligi, Corydoras-Barbatus, akvaryum-kedi-baligi
Sakalli-Kedi-Baligi, Corydoras-Barbatus, akvaryum-kedi-baligi

Sakallı Kedi Balığı da akvaryum kedi balığı türleri arasında yer alır. Sakallı Kedi Balığı’nın bir diğer ismi ise Barbatus‘dur. Corydoras türü bakıların yoğun beslendiği akvaryumlar için çok ideal bir türdür.

Bu kedi balığı türünün 2 rengi vardır. Brezilya’dan gelen erkek sakallı kedi balığı‘nın baş kısımlarında altın sarısı renginde ağa benzer bir desen bulunur. Ayrıca, bu desenin dışında yine baş kısımlarının ortasından aşağıya doğru inen altın sarısı bir çizgi vardır. Bu her iki renge sahip tür, üreme esnasında yanaklarındaki tüylerden rahatlıkla ayırt edilebilirler.

Erkek bireylerin yüzgeçlerindeki iğneler, dişi bireylere göre daha uzundur.

Sakallı Kedi Balığı türünde çiftler genellikle büyük akvaryumlarda, yumurtalarını akvaryum camına yapıştırırlar. Veya geniş yaprakların altına yapıştırırlar.

Eğer bu balık türünü akvaryumunuzda besleyecekseniz. Üreme aşamasında, muhakkak türün yumurtalarını başka bir akvaryuma koymanız gerekmektedir.

Sakallı Kedi Balığı Özellikleri

Bilimsel İsmi: Corydoras Barbatus

Türkçe İsmi: Sakallı Kedi Balığı

Familyası: Callichthyidae

Anavatanı: Brezilya

Boyutu: 12 cm

Optimum Su Sıcaklık Koşulları: 22-26 C (santigrad derece)

Optimum Su Asitlik Koşulları: 6,5-7,5 pH

Optimum Su Sertliği: 12 dH

Yaşama Ortamı: Suyun dip kısımları

Üreme Şekli: Yumurtalarını dizerek ürerler

Bakım Zorluğu: 1.Seviye (en üst seviye 3)

Beslenme Şekli: Bu balık türü hem etçil hemde otçul beslenebilir. Siklop, Tubifeks veya Su Perisi gibi canlı veya dondurulmuş omurgasız su canlıları ile beslenebilir. İnce tabaka veya tablet halinde beslenmeye de uygun bir balık türüdür.

Paylaş
Önceki İçerikYelken Kuyruklu Çöpçü Balığı Özellikleri
Sonraki İçerikBenekli Çöpçü Balığı Özellikleri
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here