Sarman Kedi Özellikleri ve Bakımı

0
2030
sarman kedi, sarman kedi özellikleri, sarman kedi bakımı, sarman kedi beslenmesi
sarman kedi, sarman kedi özellikleri, sarman kedi bakımı, sarman kedi beslenmesi

Tüm kediler kendi özellikleriyle benzersiz ve müthiştir, ancak sarman kedi türünün birçok insanın kalbinde özel bir yeri vardır. Bu kediler kesinlikle cana yakındır ve genetikleri ile bazı özelliklere sahiptirler. Sarman kedileri genellikle erkektir. Bu gerçekten ilginç bir gerçektir. Nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Genellikle turuncu renkte olsalar da desenleri çok büyük farklılıklar gösterecek kadar çeşitli olabilir. Sarman kedi türünün en büyük özelliklerinden biri sevgi dolu ve etrafa ilgili olmalarıdır. Buna bağlı olarak kedi severlerin son derece dikkatini cezbeden bir ırktır.

Bu kedilerin bakımı diğer kedilerden çok da farklı değildir ve oldukça kolaydır. Çok sevecen oldukça sırnaşık yapılı bir kedi türü oldukları söylenebilir. Ayrıca bir çoğu tembel ya da miskin olarak tanımlanabilir. Uykuya düşkünlükleri ile de dikkat çekerler.

Sarman Kedi Irkı

Sarman kedi cinsi genellikle belirli bir ırka bağlı değildir. Melez kedilerden olduğu söylenebilir ancak bazı araştırmalar ırkın tekir kedi türüne kadar dayandırılabileceğini de göstermiştir.

Melez kedilerin sarı renkteki bir oluşumları olarak özetlenebilir. Sabit bir ırk adı söylemek mümkün değildir. Enteresan bir şekilde sarman kedilerin yüzünde çillere rastlamak da mümkündür.

Sarman Kedi Bakımı Nasıl Olmalı?

Düzenli olarak geniş fakat ince yapılı bir tarak ile taramak bu kedileri için iyi bir bakımın başlangıcı olacaktır. Ara sıra yıkamak istense dahi sıradan şampuanlar tercih edilmemelidir. Tüylerini yağlandırabilir.

Kedilere özel ve tüylerinin yapısına özel şampuanlar kullanılarak temizliği sağlanabilir. Zaman zaman tıraş edilmesi konusunda veterinerine danışmak doğru olacaktır. Bu tarz temizlik ve tüylere yapılan düzenli bakımlar ile kedi ve sahibi arasında daha sevecen bir ilişki zamanla kurulacaktır.

Sarman kedi türünün aşıları düzenli bir şekilde veterinere yaptırılmalıdır. Ev içerisinde ona özgü bir alan mutlaka oluşturulmalıdır. Bu alan içinde eğlenceli kedi oyuncaklarının yanı sıra rahat bir de kedi uyku minderi tercih edilebilir.

Beslenmesini genellikle kendi seçimlerine göre belirleyen bu tür kediler çeşitli kuru veya yaş mamaları denedikten sonra hangisini sevdiğini ve beslenmek istediğini size kolaylıkla belli edecektir. Uyku düşkünü bu kediler sıcak ortamları çok seveceklerdir.

Paylaş
Önceki İçerikGri Papağan Özellikleri ve Bakımı
Sonraki İçerikYeşil Papağan Özellikleri ve Bakımı
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here