Tanganika Ciklet Balığı Özellikleri | Brown Julie

0
929
tanganika-ciklet-baligi
tanganika-ciklet-baligi

Tanganika Ciklet Balığı güzel görüntüye sahip akvaryum balıklarından birisidir. Bakımı biraz zordur. Bu balık bir ciklet balığı türüdür. Eğer akvaryumunuzda bu balığı besleyecekseniz bazı tüyoları bilmeniz gerekiyor.

Bu ciklet balığı için çok büyük bir akvaryumunuz olması gerekir. Balık büyük akvaryumda kendi bölgesini belirleyebilmelidir. Bu yüzden akvaryumda bol miktarda saklanabilecekleri bölümler olmalı. Ve mutlaka küçük gruplar halinde beslenmeli.

Tanganika Ciklet Balığı dişileri erkeklerinden daha büyüktür. Ve bu balıkların çiftleşmeleri oldukça zordur. Bu balıklar kendi eşini kendileri seçerler.

Balığın huzuru ve mutlu olması için akvaryumda bazı değişiklikler yapmalısınız. Bunun için akvaryumun içini suyun üstüne kadar kaya parçaları ile doldurun. Normalde bu ciklet balığı kendi doğal ortamında zamanının neredeyse büyük çoğunluğunu kaya parçaları arasında geçirir.

Balığınızı başka julidochromis cinsleri ile bir arada tutmayın. Saklanabilmeleri için bol miktarda bitki olmasına dikkat edin. Ayrıca, akvaryumun dibini kazabilmeleri için de zemine kum ekleyin.

Tanganika Ciklet Balığı çiftleri yavrularına bir süre baktıktan sonra pek fazla ilgilenmezler.

Tanganika Ciklet Balığı Özellikleri

Bilimsel İsmi: Julidochromis dickfeldi

Türkçe İsmi: Tanganika Ciklet Balığı, Brown julie balığı

Familyası: Cichlidae

Anavatanı: Afrika’nın Tanganika Gölünün güney doğu kıyıları

Boyutu: 7,5 cm

Optimum Su Sıcaklık Koşulları: 24-26 C (santigrad derece)

Optimum Su Asitlik Koşulları: 8,0-8,5 pH

Optimum Su Sertliği: 15-20 dH

Yaşama Ortamı: Suyun orta kısımları ve dip kısımları arasında yaşar

Üreme Şekli: Yumurtalarını dizerek ürerler

Bakım Zorluğu: 2.Seviye (en üst seviye 3)

Beslenme Şekli: Tanganika Ciklet Balığı etçil beslenen ciklet balıkları arasında yer alır. Canlı ve dondurulmuş küçük canlılar ile beslenmeyi tercih ederler. Bunların dışında pul yemler ile de besleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here