Dünyanın En Tatlı Köpek Cinsleri Nelerdir?

0
866
tatlı köpek cinsleri, tatlı köpekler, en tatlı köpekler, dünyanın en tatlı köpeği, dünyanın en güzel köpeği, en tatlı köpek cinsleri, dünyanın en tatlı köpekleri, sevimli köpek cinsleri, en şirin köpekler
tatlı köpek cinsleri, tatlı köpekler, en tatlı köpekler, dünyanın en tatlı köpeği, dünyanın en güzel köpeği, en tatlı köpek cinsleri, dünyanın en tatlı köpekleri, sevimli köpek cinsleri, en şirin köpekler

Tatlı köpek cinsleri oldukça fazla sayıdadır. Genellikle küçük köpek cinslerinden oluşan bu listemizde en tatlı köpek cinsleri ‘ni bulabilirsiniz. Kısa kısa özellikleriyle dünyanın en tatlı köpek cinsleri şunlardır;

En Tatlı Köpek Cinsleri

1. Cairn Terrier

Cairn Terrier

Cairn Terrier cinsi en tatlı köpek cinsleri arasında yer alır. Bu dünya tatlısı köpek türleri yaklaşık 6-6,5 kg ağırlığındadır. Evde beslenebilecek köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Oldukça sevimli olan bu köpek türü, aynı zamanda çok da sıcak kanlıdır. İnsanlarla iyi anlaşır. Özellikle çocuklarla çok iyi anlaşabilmektedirler.

2. Beyaz Terrier

White Terrier, beyaz terrier

Beyaz terrier köpek cinsleri tam anlamıyla bir süs köpeğidir. Beyaz renkli tüyleriyle en tatlı köpekler arasında gösterilmektedir. Melez bir köpek türü olan ve diğer ismiyle White Terrier olan bu köpeklerin ağırlıkları 4-5 kg arasında değişmektedir. Uzun tüyleri ile kendisini sevdirmektedir. Genelde 15 yıl yaşayabilen bu terrier cinsleri sahibine karşı da çok sadıktır.

3. Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier

Yorkshire terrier köpek türleri halk arasında zengin veya kokoş köpeği olarakta bilinir. Kafasındaki uzun tüylerin bir toka yardımı ile toplanması ile bambaşka bir görünüşe bürünerek en tatlı köpek cinsleri arasındaki yerini alıyor. Özellikle kucağında köpek taşımayı sevenlerin de çok tercih ettiği yorkshire terrierler yaklaşık 3 kg civarındadır.

4. Chihuahua

Chihuahua

Chihuahua köpekleri dünyanın en küçük köpek cinsidir. Küçük olduğu kadar da dünyanın en tatlı köpekleri arasında yer alır. Çünkü, bu köpeğin surat ifadesi ve gözlerinin büyüklüğü ile kendisine bakanları gülümsetmeye yetmektedir. Yaklaşık ağırlıkları ise 1,5 kg civarındadır.

5. Caniche Poodle

Caniche Poodle

Kaniş köpek cinslerini bilmeyenimiz yoktur. Bu köpek cinsleri de genellikle zengin köpeği olarak bilinir. Uzun tüyleri çeşitli şekillerde kesilerek, çok farklı görünümlere bürünebilir. Tatlı köpek cinsleri arasında her zaman üst sıralarda yer alır.

6. Japon Spaniel

Japon Spaniel

Yayvan yüzü ile görenleri kendisine hayran bırakan çok tatlı köpek cinsleri arasında yer alır. Ağırlıkları genellikle 4 kg civarında olan Japon spanieller ipeksi uzun tüylere sahiptir.

7. Kelebek Köpeği

butterfly dog

Bir diğer ismi de papilon olan bu köpekler dünyanın en sevimli köpek cinsleri arasında yer alır. Kulakları aynı kelebeğin kanatları gibi açılıp kapanır. Bu da papilon köpeklerini çok sevimli bir hale getirir.

8. Malta Köpeği

maltese terrier

Dünyanın en tatlı köpek cinsleri arasında gösterilen malta köpekleri oldukça sevimli canlılardır. Geçmişte zengin kadınların yanından eksik etmediği köpeklerden olan malta köpekleri uzun ve ipeksi tüylere sahiptir.

9. Avustralya İpeksi Terrier

Avustralya İpeksi Terrier

İsmindende anlaşıldığı gibi uzun ve ipeksi tüylere sahip olan silky terrierler en tatlı köpek cinsleri arasındadır. Tüyleri oldukça parlaktır. Çok sessiz bir köpek türü olsa da aşırı enerjik bir köpek cinsidir. Havlamayı çok sevmez.

10. Pekin Köpeği

Pekin Köpeği

Dünyanın en tatlı köpeği denilse yalan söylemiş olunmaz. Çünkü pekin köpekleri çok tatlı köpek cinsleri arasındadır. Parlak gözleri ve yassı suratıyla insanları kendisine hayran bırakır. Ancak bu köpeklerin fiyatları oldukça yüksektir.

11. Pomeranian

Pomeranian

Yaklaşık 3 kg ağırlığında olan bu tatlı köpekler, çok hareketli ve akıllı köpek cinsleri arasında yer alır. Pomeranian boo köpekleri dik kulaklı ve uzun tüylüdür. En tatlı köpek cinsleri arasında başı çeken boo köpeklerinin hareketleri de çok zariftir.

12. Pug

Pug dog

Dünyanın en şirin köpekler’i arasında bulunan pug köpekleri birçok filmde de rol almış sevimli canlılardır. Siyah giyinen adamlar filminde rol almış pug köpekleri çirkin bir surata sahip olmasına rağmen, çok sevimlidir. Özellikle bayanların bu köpeklere karşı aşırı bir ilgisi vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here