Tiffanie Kedisi Özellikleri ve Bakımı

1
555
tiffanie kedisi, tiffanie kedisi özellikleri, tiffanie kedisi bakımı, tiffanie kedisi beslenmesi
tiffanie kedisi, tiffanie kedisi özellikleri, tiffanie kedisi bakımı, tiffanie kedisi beslenmesi

Yarı uzun tüyleri olan ve Asya grubunda yer alan ırksal bakımdan tek kedi türü olan Tiffanie kedisi sahibi olan kişinin duygularını anlayabilen oldukça hassas bir yapıya sahiptir.

Kucak kedisi olarak adlandırılan kediler içerisinde yer alan Tiffanie kedisinin oldukça duygusal ve sakin yapılı bir karakteri bulunmaktadır. Sahibinin yanından ayrılmayan ve ilgiyi üzerine çekmeyi her daim isteyen Tiffanie kedisi meraklı bir yapıya da sahiptir.

Bu sebeple bu kediye bakacak olan kişinin evin dış kapısını açıkta bırakmamaya dikkat etmesi gerekir. Chinchilla kedi ve Burmese kedi ırkının birleşiminden yeni bir ırk oluşturularak Tiffanie türü meydana gelmiştir.

Tiffanie Kedisi Irkının Özellikleri

İlk olarak Büyük Britanya ülkesinde ortaya çıkan bu kedi türü, iki farklı ırkın çiftleştirilmesinden sonra meydana gelmiştir. Burmese ırkına ait olan temel yapı itibari ile sahibini seven ve yumuşak karakterli bir yapıya sahip olan kedi türü ile Chinchilla ırkına ait olan göz alan tüylere sahip olan kedi türünün birleşiminden oluşan Tiffanie ırkı, Amerikan Tiffany ırkı ile çoğu kez karıştırılmaktadır.

Kızıl, çikolata rengi, mavi, kayısı rengi, krem, leylak rengi ve karamel renk tonlarına sahip olan bu ırk orta büyüklükte gelişmektedir. Irkın birleşim kümelerinin içerisinde yer alan özellikler dolayısı ile Tiffanie kedisi oyuncu, dışa dönük olan, meraklı, sevecen, zeki, yumuşak huylu ve sahibine bağlı olan özellikleri kendinde taşımaktadır.

Tiffanie Kedisi Bakımı

Tüy şeklinin orta uzunlukta olmasından dolayı bakımının rahat yapılabileceği Tiffanie kedisi, çok fazla tüy dökmeyen bir yapıya sahiptir. Bakımı sırasında 1 hafta içerisinde bir kaç kere taranması ya da fırçalanması yeterli olacaktır.

Zaten yumuşak huylu bir kedi cinsi olduğu için bu işlemi sahibi kolaylıkla yapabilir. Kürkünün ince yapılı tüylerden oluşması nedeniyle kolay bir şekilde taranabilmektedir. Tiffanie kedisi bakımı, diğer kedi türlerine oranla daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Aksi huylu olan kedilerin kendilerini fırçalatmaya yanaşmaması sahipleri için bir sorun teşkil ederken bu durum Tiffanie kedi ırkı için geçerli değildir. Bu nedenle bakımını üstlenmek bir hayli kolay olacaktır.

Paylaş
Önceki İçerikFars Kedisi Özellikleri ve Bakımı
Sonraki İçerikAmerikan Kedisi Özellikleri ve Bakımı Nelerdir?
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here