Ucuz Kedi Maması Alınması Uygun Mu?

0
337
ucuz kedi maması
ucuz kedi maması

Hayvanların yemekleri konusunda onlar bize emanet olduğu için çok dikkatli olmalıyız. Kendi yemeğimize verdiğimiz önemi onlara da göstererek yemekleri konusunda e iyi şekilde olan hangisi ise onu almalıyız. Kedilerde en iyi mamaları almak zorunda değiliz ama aldığımız mamanın içeriğini ve hangi özellikte olduğunu bilmek adına biraz hassas davranmalıyız.

Ucuz kedi maması belki de içerik olarak iyidir işte buna bakıp kedimize zarar vermeyecekse almalıyız. Kedilerin bağırsakları da insanlarınki gibi hassastır bu sebeple oldukça hassas bir yapıda olan kediler farklı bir şey yediklerinde hemen bağırsakları bozulacağı için onun adına mamaları konusunda bizim dikkatli olmamız gerekmektedir.

Ucuz Kedi Maması Neden Ucuz?

Ucuz kedi maması ve diğerleri pahalıya satılıyorsa bunun bir sebebi olmalıdır. Diğerlerinin pahalı olması için çok kaliteli mi, içeriğinde ne var diye bakmak gerekmektedir. Kaliteli ve içeriğindeki malzemeler kediler için uygun ise bu konuda yapacağımız şey sağlık açısından en uygun olanı seçmek olmalıdır. Eğer alabiliyorsak pahalı olandan alalım yok buna maddi durumumuz uygun değilse o zaman uygun ve en sağlıklıyı tercih etmek gerekmektedir. Buna kara verecek olan biziz. Ama kediye en ucuz mama diye satılan mamayı verdiğimizde hiçbir sorun da yaşamayabilir. Bu durumda bizim vereceğimiz kararla bu mama kedimizin sağlığına çok zarar vermeyecekse alınabilir.

Kedi Kumu Ne İşe Yayar?

Kedilerimizin tuvaletlerini yapmaları için evin bir köşesine koyacağımız kedi kumu öyle sıradan deniz kenarından alınmış bir kum olmamalıdır. İçerisinde yabancı maddeler bulunmamalıdır. Bütün bunlar kedimizin dolayısıyla bizim sağlığımızın korunması için gereklidir. Kedi kumu alırken bazı özelliklerine bakmalıyız. Kum alırken kumun içerisinde kimyasalların olmamasına dikkat edilmelidir. Bu konuda biraz hassas olmak gerekmektedir. Kedi işini bitirdikten sonra patilerini yaladığı için bu kum midesine gidecektir. Zararlı madde içerir ise bu kum kedimize zarar verecektir. Ayrıca kumun inceliği de çok önemlidir. Ne çok kalın ne de çok ince olmamalıdır. Ayrıca kedi kumunun hijyen olabilmesi için fırınlanmış olması gerekmektedir. Bütün bunlara dikkat edersek kediler daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edecektir.

Paylaş
Önceki İçerikAmerikan Pitbull Terrier Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi
Sonraki İçerikKöpek Maması Çeşitleri Tercihi
Bir yunus balığı dostu. Ayrıca akvaryum hobisi ile uğraşan ve akvaryum balıkları hakkında bilgi ve tecrübelerini paylaşan, bunu yanında evcil hayvanlar hakkındaki bilgilerini de paylaşan birisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here