Uzun Kulaklı Köpek Cinsleri Nelerdir?

0
374
uzun kulaklı köpek cinsleri, uzun kulaklı köpek
uzun kulaklı köpek cinsleri, uzun kulaklı köpek

Uzun kulaklı köpek cinsleri çok fazla yoktur. Ama uzun kulaklı köpekler de oldukça sevimlidir. Şimdi sizler için en çok bilinen uzun kulaklı köpek cinsleri için resimli bir derleme hazırladık. Umarım hoşunuza gider.

Başlıca Uzun Kulaklı Köpek Cinsleri

Bazı köpek cinsleri belirli bir işleve sahip uzun kulaklara sahiptir. Uzun kulaklı köpek cinsleri genellikle av köpeği cinsleri grubuna aittir. Bu listemizde bilinen tüm uzun kulaklı köpek cinslerine yer vermeye çalıştık. Bu sayfada yer almayan ama sizin bildiğiniz uzun kulaklı köpek cinsleri varsa, yorum kısmından yazmanız yeterlidir.

1. Beagle

Beagle

Beagle amerika’da ki en popüler köpek ırkları arasında yer almaktadır. Boylar 33 ila 38 cm arasında olan beagle bir av köpeği cinsidir. Özellikle tavşan av köpeği olarak kullanılan beagle uzun kulaklı köpek cinsleri arasında yer alır.

2. Bloodhound

Bloodhound

Tazı köpek cinsleri arasında yer alan bloodhound köpek türü, kokuyla avını bulabilen en eski köpek türlerindendir. Geçmişte soylu ailelerin sıklıkla beslediği köpek ırklarından olan bloodhound safkan köpek cinslerindendir. Ağırlıkları ise 36 ila 50 kg arasında değişmektedir.

3. Basset Hound

Basset Hound

Uzun kulaklı köpek ırkları arasında yer alan Basset Hound köpek türü de bir avcı köpeğidir. Fransız kökenli olan basset hound ırkı çok iyi koku almaktadır.

4. Black and Tan Coonhound

Black and Tan Coonhound

Siyah köpek cinsleri arasında bulunan Coonhound köpek türü en dayanıklı köpek cinslerindendir. İsmini rakunlardan almıştır. Soğuk ve sert hava koşullarına karşı çok dayanıklıdır. Amerikan köpek cinsleri‘nden olan coonhound, aynı zamanda bir av köpeği türüdür. Bu köpek türü, ilk olarak 1700‘lü yıllarda hintliler tarafından yetiştirilmiştir.

5. Papillon

Papillon

16. ve 17. yüzyıllarda ispanyol ve fransız soylu ve asil kadınlarının vazgeçilmez köpeklerinden birisi olan Papillion köpekleri de uzun kulaklı köpek cinsleri arasındadır. İsmini kulaklarının kelebek şeklindeki hareketinden aldığı için aynı zamanda kelebek köpeği de denilmektedir.

6. İngiliz Cocker Spaniel

English Cocker Spaniel

İngiliz cocker spaniel’in ipeksi ve uzun kulakları burnuna kadar uzanabilmektedir. Uzun kulaklı köpek cinsleri arasında bulunan bu köpek bir spor köpeği türüdür. Çok enerjiktir.

7. Pembroke Welsh Corgi

Pembroke Welsh Corgi

Aynı tilkiye benzeyen bir suratı vardır. Uzun ve dik kulakları olan bu köpek türü, daha çok süs köpeği ve spor köpeği olarak kullanılmaktadır. Uzun kulaklı köpek ırkları arasında yer alan bu köpek türü Pomeranian, Keeshond, Samoyed, Norveç Elkhound, Chow Chow ve Finnish Spitz ile aynı familyadandır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here